Sokáig a Magyar Rádió és Tv2 ismert hangja volt, de igazán a rádiózásban találta meg hivatását. Szlovákiában nőtt fel, majd felvették a Magyar Rádióba, ahol nívódíjat is kapott. Később a Tv2-nél és a Juventus Rádiónál is dolgozott, tréningezve műsorvezetőket és politikusokat.

Szabadúszó beszédtrénerként hiszi, hogy a televíziósok-rádiósok, politikusok, közszereplők beszéde jelentősen befolyásolja a mindennapok beszédmódját. Ezért is fontos, hogy minél többen elsajátítsák a magyar beszéd technikai alapjait, a kamera/mikrofon előtti megnyilatkozás verbális és nonverbális fogásait, és talán a mai - nagyon eldurvult - szóhasználat is változhat. Meggyőződése, hogy a beszédtréningeken nemcsak szakmai fogásokat, hanem tisztességet, alázatot és kölcsönös megbecsülést is lehet tanulni.

A tagolás technikája

A megfelelő beszédtechnikai elemek helyes használata – példának okáért a hangsúly, szünet, vagy éppen a tempó – elengedhetetlenek ahhoz, hogy felszólalásunk üzenete ne csak eljusson a hallgatóság felé, de közvetítse és megértesse annak lényegét is. Dibusz Éva következő oktatóvideójában ezekre mutat rá, konkrét példákkal szemléltetve ezek fontosságát.