Több mint négy éven át vezette a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalát. Ezt megelőzően az Innovációs és Technológiai Minisztérium iparági stratégiákért és szabályozásért felelős helyettes államtitkára volt.

Gépészmérnökként végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, karrierje során elsősorban a hazai gazdaság erősítése, a vállalati menedzsment, a magyar vállalati kultúra fejlesztése foglalkoztatta és foglalkoztatja a mai napig.

A hivatal elnökeként azon dolgozott, hogy az intézmény erős és önálló legyen, amely a 125 éve fő tevékenységének számító szabadalmi feladatok ellátása mellett, a K+F minősítések terén is minél nagyobb segítséget nyújtson a Magyarországon működő vállalkozásoknak.

A szellemi tulajdonjog – és minden, ami mögötte van

Egy vállalkozás értékét döntő többségben az immateriális javak határozzák meg, amelyek közül – a digitalizáció térhódításával – egyre nagyobb jelentőséggel bírnak cégünk szellemi tulajdonhoz kötő jogai, mint például védjegyoltalom, formatervezési minta oltalom, vagy éppen szabadalom. Ezek világát és sajátosságait mutatja be mentorunk Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke.